Ернандес донесе победа на Лудогорец над немския Гройтер Фюрт (ВИДЕО)

Лудогорец победи Гройтер Фюрт с 1:0 в контрола играна в турския курорт Белек. Точен за „зелените“ бе Себастиан Ернандес в 63-ата минута от пряк свободен удар.

В 7-ата минута Мисиджан проби отляво, проправи си път към наказателното поле на германците, но техен бранител успя да го спре.

Марселиньо центрира към Безяк, който стреля със задна ножица, но твърде неточно. Малко по-късно в 21-ата минута се откри възможност за Марселиньо да вкара, но шутът му бе спрян в крак на защитник на немците.

В 28-ата минута Лудогорец имаше шанс да отбележи първо попадение в срещата, но стражът на германците се справи с Марселиньо и Мисиджан.

През второто полувреме Кишада и Вандерсон опитаха по няколко удара от средна дистанция, но така и не се стигна до гол.

В 63-ата минута Абало бе фаулиран от играч на немците. Себастиан Ернандес изпълни пряк свободния удар и вкара за 1-0.

В 87-ата минута Гройтер Фюрт имаше шанс да изравни резултата, но Владо Стоянов улови.

Следващата контрола на Лудогорец в Турция е срещу Динамо (Москва) във вторник от 17:30 ч. българско време.