Лудогорец би Ботев (Пловдив) с 1:0 (ВИДЕО)

Снимка: Ludogorec.net (архив)
Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с 1:0 и така запази аванса си от 14 точки на върха на класирането пред Левски. Автор на единственото попадение бе Марселиньо в 40-ата минута.

Първото чисто положение пред домакините дойде в 16-ата минута след като бе принудително сменен Йордан Минев. Витиня центрира на главата на Джонатан Кафу, но Виктор Голас изби. По-късно вратарят на гостите спаси удари на на Витиня и Вандерсон.

38-ата минута Марселиньо бе точен във вратата на Голас, но голът не бе зачетен поради вдигната засада. 2 минути по-късно, след хубава атака, топката стигна до Вандерсон на десния фланг, той центрира към Марселиньо и бразилецът с глава откри резултата.

Лудогорец напълно владееше топката през второто полувреме. Домакините пропуснаха да отбележат в не малко положения. В 49-ата минута гостите останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Игор Ощипко. Малко по-късно Моци не успя да се разпише от границата на наказателното поле.

Кешеру пропусна в 63-ата след интересна атака. Лукас Саша в 86-та минута стреля встрани от вратата, а в следващата атака Кешеру стреля неточно.