Лудогорец наниза пет шампионски гола на Славия (ВИДЕО)

Снимка: Ludogorec.net (архив)
Лудогорец победи Славия (София) като гост с 5:0. Точни за новия-стар шампион бяха Жуниор Кишада, Вандерсон, Джонатан Кафу и Клаудиу Кешеру.

Първият гол в мача бе отбелязан още в 7-ата минута след грешка на Карабельов. Топката попадна в Кешеру, който подаде на Кишата и бразилецът успя да прати топката в очертанията на вратата. В 20-ата минута резултата бе удвоен. Вандерсон стреля по диагонал,Петков спаси удара, но топката намери Кешеру, който бе точен във вратата на вратаря.

Последният гол за полувремето бе реализиран след конраатака на разградския тим. Стефан Велков позволи на Кешеру да пресече и веднага пробва пас към Кишада. Петков излезе и изрита топката право към Кафу, който прехвърли бранителя, но Велков успя да изчисти топката от голлинията. Топката попадна във Вандерсон и той вкара за 3:0.

В 57-ата минута. Препелица остави топката за Кишада, който с мощен удар ще разписа за 2-ри път във вратата на Петков. Крайният резултат бе оформен от Кафу в 69-ата минута.