Лудогорец U21 на крачка от титлата в Елитната юношеска група до 21 г. (СНИМКИ)

Юношите на Лудогорец до 21 г. почти докоснаха титлата в своята група след 2-1 с прекия конкурент Литекс. Точни за "зелените" бяха Преслав Петров и Вандерсон. Попадението за Литекс бе дело на Георги Минчев.

Срещата, играла се на стадион "Лудогорец Арена", бе наблюдавана от близо 2 000 души. В групата за мача присъстваха и няколко от звездите на "А" отбора.

През първото полувреме Христо Златински нацели гредата, последваха пропуски на Юнес Хамза и Александър Василев, докато не дойде 33-ата минута, в която Преслав Петров с глава откри резултата в полза на Лудогорец.

Малко след първия съдийски сигнал на втората част Вандерсон удвои. В 68-ата минута Литекс върна един гол във вратата на Лудогорец, но до повече попадения в срещата не се стигна.