Иван Стоянов герой за Лудогорец, разградчани се скъсаха да бият дузпи при разгромна победа

Лудогорец разби гостуващия отбор на Ботев Враца с 3:0 в мач от 23-ия кръг от "А" група. В героя за тима се превърна намиращият се в отлична форма Иван Стоянов, който се отличи с два гола (9, 68 д.). Третото попадение за разградчани отбеляза Емил Гъргоров (78). Възпитаниците на Ивайло Петев напълно надиграха своя противник и с наложената тотална преса по целия терен не оставиха никаква възможност на гостите от Враца. Емил Гъргоров пък пропусна дузпа в 14-ата минута.

За разлика от последните няколко домакински срещи, днес вихрените атаки на Лудогорец стартираха още от първата минута. Лудогорец натика момчетата на Тони Здравков в собствената им половина и редеше положение след положение.

Така се стигна до 9-ата минута, когато Иван Стоянов изведе своя отбор напред в резултата. Бившият играч на ЦСКА бе изведен от Емил Гъргоров сам срещу вратаря и с прецизен диагонален удар опъна мрежата зад стража на врачани.

Окрилени от ранното попадение футболистите на Лудогорец се хвърлиха още по-смело в предни позиции. В 14-ата минута Иван Стоянов бе съборен в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Емил Гъргоров, но дребничкият футболист стреля право в ръцете на вратаря и логично пропусна да се разпише.

Пропускът на Бадема не оказа негативно влияние върху играчите и главоболията на Ботев Враца продължиха.

В 34-ата минута възпитаниците на Ивайло Петев направиха нов фрапантен пропуск. При една скоростна атака Светослав Дяков се озова очи в очи със стража Христо Митов, стреля, но стражът отрази удара му. Отбитата топка попадна на крака на Гъргоров, който не успя да се разпише в опразнената му врата.

Броени минути по-късно зрителите на стадиона станаха свидетели на идентична ситуация. Този път обаче Гъргоров излезе сам срещу Митов, стражът изби удара му, топката попадна у Мишо Александров, но той също не успя да осигури на Лудогорец комфортна преднина. Преди двете чисти голови ситуации, Станислав Генчев направи два пропуска. Така двата отбора са прибраха за почивка.

В началните минути на второто полувреме Ботев Враца стоеше добре на терена като не допускаше Лудогорец в близост до собствената си врата. Гостите дори успяха да създадат едно опасно положение, но стражът Петр бе концентриран и си свърши добре работата. Комфортът на терена за гостите обаче приключи двадесет минути след почивката.

В 68-ата минута Иван Стоянов сложи точка на спора с втори гол. Мирослав Иванов бе съборен в наказателното поле и фланговият състезател бе безпощаден от бялата точка. Шоуто, което Лудогорец сътвори за публиката не спря до тук.

Последва нов гол за домакините в 78-ата минута, когато Гъргоров отмъкна топката от невнимателния Лъчезар Балтанов, напредна срещу Митов и с нисък удар под плонжа на вратаря оформи крайното 3:0.

Малко преди последния съдийски сигнал Марсилиньо, който влезе като резерва след три мача отсъствие, пропусна да запише името си сред голмайсторите, пропускайки сам срещу вратаря.

В 90-ата минута Илия Илиев бе на крачка да вкара почетно попадение, но ударът му от фаул разтърси страничната греда.

Лудогорец - Ботев Враца 3:0