Лудогорец на финал - и комичен автогол не спря разградчани за разгром над екзекутора на ЦСКА

За пръв път в своята история отборът на Лудогорец ще играе на финал в турнира за купата на България, след като днес разградчани разгромиха с 4:1 втородивизионния Септември (Симитли), отстранил по-рано в надпреварата лидера на "А" група ЦСКА.

Разградчани тотално надиграха своя съперник на стадиона в Симитли, но през първата част резултатът бе само 1:0 в тяхна полза след гол на Иван Стоянов. След почивката Кабаселе покачи на 2:0, но резервата Теро Мантула си отбеляза комичен автогол и върна интригата в двубоя. Тя бе убита от второ попадение на Иван Стоянов в 76-ата минута, а крайното 4:1 оформи Михаил Александров.

СЕПТЕМВРИ (СИМИТЛИ) - ЛУДОГОРЕЦ 1:4

0:1 Иван Стоянов 36
0:2 Кабаселе 47
1:2 Мантула 59 авт.
1:3 Иван Стоянов 76
1:4 Михаил Александров 78

СЕПТЕМВРИ: Ганев, Илиев, Кацарски, Коемджиев, Тодоров (31-Попвасилев), Балтов, Гущеров, Мангурев (46-Михайлов), Костурков, Лулейски (64-Лулейски), Стоянов