Лудогорец (97) загуби финала срещу Левски за Купата на БФС (ВИДЕО + СНИМКИ)

Снимки: ludogorets.com
Левски спечели купата на БФС при юношите младша възраст, родени 1997 г. На стадион "Раковски" в Севлиево "сините" победиха с 3:1 Лудогорец. През миналата година тимът стана шампион при децата, сега прибави поредно отличие.

Първо полувреме:

Началото бе равностойно, с дебнене и позиционна игра. Съперниците размениха по една добра атака, Лудогорец чрез Мартин Кирилов, а Божидар Краев пропусна от чиста позиция за Левски.

В 27-ата минута Левски поведе с гол на Марио Христов, вкарал сам срещу вратаря след контра и извеждащ пас на Георги Йомов. Пет минути по-късно Йомов - внук на величието на "сините" от миналото Тодор Барзов, порази целта отблизо.

В 38-ата Лудогорец се завърнаха във финала с гол с глава на Даниел Гергов при центриране от дясно на атаката.

В 44-ата минута една от гредите на вратата на символичните домакинини вибрираше известно време след бомбен шут на Ангел Максимов. Малко след това Томас Цвятков от Лудогорец напредна от ляво, но отпави слаб удар от добра позиция.

Второ полувреме:

Второто полувреме започна с по-активна игра на "сините".

В 56-ата минута невероятен пропуск за Левски направи Йордан Младенов.

В 65-ата Божидар Краев даде извеждащ пас на влезлия като смяна Кристиян Лачев и нападателят не сбърка очи в очи с Емил Господинов - ключов гол за Левски, 3:1. Малко след това левскарите имаха нов шанс, но не отправиха решителен удар.

В последната минута Георги Младенов изтърва да направи 4:1 при пореден отличен пас на Божидар Краев.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Голмайстори:

27' Марио Христов 0:1
32' Георги Йомов 0:2
38' Даниел Георгиев 1:2
65' Кристиян Лачев 1:3

Лудогорец: Емил Господинов, Петър Петов, Преслав Петров, Венцислав Керчев, Даниел Гергов, Денислав Александров (Людмил Иванов), Илия Джепков-капитан (Николай Николов), Светослав Бонев, Томас Цвятков, Станчо Тодоров (Йордан Николов), Мартин Кирилов;
Старши треньор: Атанас Димов

Левски: Вилислав Мичев, Антонио Иванов, Марио Мишев, Димитър Буров, Галин Ташев, Стефан Аличков-капитан, Ангел Максимов (Кристиян Лачев), Божидар Краев, Георги Йомов (Йордан Младенов), Димитър Любенов (Георги Младенов), Марио Христов (Алберт Райков);
Старши треньор: Антон Кирилов

Съдии: Стоян Денев, Ивайло Атанасов, Илиян Капарашев и Никола Атанасов (от Велико Търново)
Делегат на БФС: Николай Цанков