Купата - първият сериозен тест за Лудогорец

Лудогорец и Локомотив имаха различни препятствия по пътя си към финала за Купата на България. Двата най-добри тима в турнира тази година се класираха по различен начин за последния двубой, пише 7 дни спорт. Хората на Ивайло Петев удариха кьоравото, като избегнаха фаворитите, докато Локото трябваше да се изправи срещу Левски и Литекс. Сега обаче предстои първият по-сериозен сблъсък за разградчани. Пътят на Лудогорец към финала не бе особено трънлив. Разградчани се включиха в турнира от 1/16-финалите, където срещнаха носителя на трофея за 2010 година - Берое. Под Аязмото беше и най-сериозния тест за хората на Петев, които спечелиха с 1:0 след продължения. Голът тогава вкара Мирослав Иванов в 104-ата минута. От там нататък Лудогорец не срещна проблеми до края. На 1/8-финала беше победен аутсайдера Светкавица с 5:1.

На 1/4-финалите очакванията за дерби в Пловдив срещу Ботев не се състояха и Лудогорец се разходи за 3:0. На полуфинала пък задачата беше още по-лесна, след като там чакаше второ-дивизионния Септември, като крайното 4:1 в Симитли прати разградчани на финала.

Не така стояха нещата за другия финалист Локомотив Пд. Пловдивчани имаха леки мачове само в началото. Първо отстраниха Чавдар Етрополе с 2:0, а след това отнесоха с 4:0 друг тим от "Б" група - Добруджа.

От 1/4-финалите обаче започнаха истинските битки за Емил Велев и компания. Първо черно-белите приеха Левски вкъщи и след 120-минут-на драма спечелиха с 2:1. Във въпросния двубой обаче до 90-ата минута Локомотив изоставаше с 0:1, но първо изравни в добавеното време, а след това наложи волята си в продълженията. Инфарктна беше победата и над Литекс в Ловеч на полуфинала, когато Юнес Бенжелун вкара в 80-ата минута и прати Локо на финал.