Лудогорец грабна купата на България

Отбора на Лудогорец спечели драматично финала за купата на България срещу Локомотив Пловдив.Над 13 000 зрители станаха свидетели на обрата които сътвориха момчетата на Ивайло Петев.

Мачът започна равностойно с положения и за двата отбора.В 18-ата минута след силен удар на Даксон да Силва локомотивци поведоха в резултата.След гола последваха няколко силни минути за "смърфовете" ,но до второ попадение не се стигна.

Втората част започна с превез за отбора от Разград ,но изравнителното попадение падна чак в 72-ата минута.След елегантен пас на Емил Гъргоров , Марселиньо простреля Караджов.Седем минути след това играчите повториха същата схема и това доведе до крайния резултат (1:2).

Така след няколко неуспешни финала в историята си Лудогорец грабна първия си трофей.