ЦСКА - Лудогорец, два гола, два червени картона и все още 5 точки разлика (ВИДЕО)

Снимка: ludogorec.net
ЦСКА и Лудогорец не успяха да се победят в дербито на 16-ия кръг на "А" група. Александър Тунчев вкара първото попадение в срещата, а малко по-късно Ешпиньо изравни.

Още в 14-ата минута на двубоя гостите от Лудогорец останаха с човек по-малко след грубо нарушение на Мисиджан, който застъпи с бутоните десния крак на Апостол Попов.

Малко след напускането на Мисиджан, ЦСКА поведоха в резултата след гол на Александър Тунчев. Защитата на Лудогорец не изчисти убедително центриране от ъглов удар и топката попадна у Маркиньос, който пусна към Тунчев, а Марселиньо покри засадата, за да може централният защитник с глава да стреля и вкара за 1-0.

Десет минути след гола на Тунчев, бе отсъден пряк свободен удар за Лудогорец, след който Фабио Ешпиньо успя да изравни резултата.

В 40-ата минута бе показан и втори червен картон в срещата, този път за играча на ЦСКА - Маркиньос, който влезе грубо на капитана на "зелените" Светослав Дяков.

В 44-ата минута Моци напредна сам, стреля от дъгата на наказателното поле на ЦСКА, но топката излезе в аут.

В 58-ата минута Синът на Стойчо Младенов, Стойчо Младенов-младши бе изгонен от резервната скамейка на ЦСКА.

До края на втората част и двата отбора си размениха по няколко атаки, но до трето попадение в срещата не се стигна.

Разликата между водачът в класирането ЦСКА и шампионът Лудогорец остава 5 точки.

Следващата среща на Лудогорец е в сряда, срещу Ливърпул в мач от Група "B" на Шампионска Лига.