Разград напълни стадиона и за детски мач на „Лудогорец"

Над 1000 зрители на мач на детския отбор на „Лудогорец".

За съжаление на местните фенове малките лудогорци от набор 1997 г. изгубиха мача-реванш от четвъртфиналите на държавното първенство в тяхната възрастова група. В следващата фаза с общ резултат 4:0 продължава тимът на „Черноморец", в който обаче също има разградска нишка - футболистът с №7 Станчо Иванов е сина на кмета на разградското село Гороцвет Иван Димитров, преди да започне тренировки в школата на бургаския тим Станчо учеше в ОУ"Васил Левски" и играеше футбол в училищния отбор.

В първото полувреме на мача домакините имаха игрово преимущество на терена, но направиха няколко пропуска пред противниковата врата. Стражът на зелените също се наложи да показва добри рефлекси и опази вратата си след добри атаки на бургазлии.

През второто полувреме разградчани осезателно отстъпваха на съперника си, допуснаха три гола във вратата си и приключват участието си в първенството. И трите попадения - в 38, 45 и 58 минути бяха дело на Михаил Лалев от „Черноморец".

Жегата също се отрази на темпото на мача, смените, извършени през второто полувреме от наставниците на двата тима, се наложи най-вече от схващания на краката на малките футболисти.

По регламент те играят полувремена от по 35 минути, с по 4 смени за всеки отбор.

Публиката напълни централната трибуна и сектор „Б" на „Лудогорец Арена", фенклубът се подреди в сектор „А"и там пееше песните, с които подкрепяше мъжкия отбор през първия му шампионски сезон. Точен брой на зрителите не може да бъде обявен, тъй като входът бе без билети.

Най-малките зрители бяха две деветмесечни близначки - Мирослава и Преслава. Едната от тях - Мирослава - гледа мача от първия ред на стадиона.

„Лудогорец": 1. Тодор Ценов; 17 Георги Братованов; 14. Преслав Петров (к.); 2. Юлиян Митев; 18. Николай Николов; 5. Иван Тодоров; 7. Динко Станчев; 8. Венцислав Керчев; 9. Томас Цвятков; 10. Светослав Ковачев; 19. Ерхан Хюсмен.

Резерви: 12. Зия Зия; 16. Мехмед Сабри; 20. Георги Стефанов; 6. Добромир Дамянов; 13. Николай Михайлов; 15. Али Бозев; 3. Ертан Юджел.

Треньор - Георги Керкелов

„Черноморец": 1. Петко Пацов; 2. Стойчо Атанасов; 3. Георги Купенов; 4. Димитър Хубенов; 5. Даниел Андреев; 6. Ростислав Петров (к.); 7. Станчо Иванов; 22. Даниел Бенчев; 9. Михаил Лалев; 10. Николай Дамянов; 25. Вилен Шантович.

Резерви: 12. Янчо Костадинов; 19. Димо Стоянов; 8. Мирослав Иванов; 17. Мартин Иванов; 20. Илия Иванов; 21. Боян Милков; 23. Радиан Илиев.

Треньор - Владимир Вълчев

Гл.съдия - Станислав Ставров от Велико Търново, помощници - Петко Павлов и Илиян Капарашев от Велико Търново. Делегат - Александър Петков от Велико Търново.

„Лудогорец" - „Черноморец" 0:3. Голмайстор - Михаил Лалев - 38, 45 и 58 минути.

Снимка: Радка Минчева (Дарик)