Лудогорец на трето място в група "А" след нулево равенство с Базел в София

Снимка: ludogorets.com
Лудогорец и Базел записаха втори хикс при преките двубои от група "А" на Шампионската лига. Срещата в София завърши при резултат 0:0.

В 30-ата минута капитанът на швейцарците Делгато стреля опасно, но Владо Стоянов спаси.

До края на първата част гостите имаха още няколко положения, но стражът на "орлите" се справи.

През втората част в 76-ата минута Елионуси остана сам срещу Стоянов, но българският национал се намеси феноменално и спаси.

След равенството Лудогорец вече е на третото място в групата. Следващата среща е срещу ПСЖ на 6 декември в Париж.

ЛУДОГОРЕЦ - БАЗЕЛ 0:0

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Сисиньо, Хосе Луис Паламино, Козмин Моци, Натанел, Светослав Дяков, Абел Анисе, Върджил Мисиджан (84 - ДжодиЛукоки), Вандерсон (93 - Густаво Кампаняро), Джонатан Кафу, Клаудиу Кешеру (92 - Игор Пластун)

БАЗЕЛ: Томаш Вацлик, Адама Траоре, Михаел Ланг, Лука Дзуфи, Биркир Бярнсон (85 - Давиде Кала), Матиас Делгадо (79 - Андраж Шпорар), Марек Сухи, Едер Баланта, Мохамед Елионуси, Таулант Джака, Сейду Думбия (79 - Марк Янко)

Жълти картони: Козмин Моци, Абел Анисе, Сисиньо (Лудогорец); Адама Траоре, Марек Сухи, Таулант Джака, Едер Баланта (Базел).