Лудогорец продължава с победната серия! Би Пирин (ГД) с 2:0

Отборът на Лудогорец записа трета поредна победа от началото на първенството и по този начин след третия кръг записа пълен актив от девет точки. Настоящият шампион на България победи с 2:0 като гост Пирин Гоце Делчев, като в герой за "орлите" се превърна Марселиньо, отбелязвайки и двете попадения за своя отбор в 55-ата и 60-ата минута.

Съвсем логично гостите от Разград доминираха през по-голямата част от мача, но въпреки това през първото полувреме така и не успяха да намерят верния път към вратата на домакините.
Въпреки превъзходството на шампиона на България, Пирин създаде сто процентово голово положение в 32-ата минута, което обаче бе пропиляно с лека ръка от Борислав Хазуров. Миг невнимание в редиците на Лудогорец позволи на Хазуров да излезе сам срещу вратаря, но нападателят не успя да се възползва по най-добрия начин.

Лудогорец стартира ударно втората част и само в рамките на пет минути Марселиньо отбеляза два гола и реши мача в полза на своя отбор.

Първото попадение бразилецът отбеляза след грешка на защитниците на непрокопчани и последвал прецизен пас на Иван Стоянов. В 60-ата минута Лудогорец нанесе втори тежък удар на своя съперник, отбелязвайки втори гол. Отново точен бе Марселиньо, този път обаче след асистенция на Мирослав Иванов.

В 50-ата минута Лудогорец пропусна най-чистото си положение. Марселиньо стреля покрай вратаря, но Гуцев изчисти от голлинията.