Дали не идва ред българин да пази вратата на шампионите?

Снимка: Gong.bg
Лудогорец няма как да преследва нещо сериозно не само у нас, но и навън с тези вратари. И Урош Голубович, и Иван Чворович са страхотни момчета, но не стават за голям отбор. Причината е, че в голямата си част от кариерата те са минали през тимове като Спартак Вн, Локо Сф, Нафтекс, Черноморец и Миньор. В такива състави вратарят е под непрекъснат натиск и от него се иска не да спаси всичко, а колкото може. Затова и сърбите се превърнаха в герои, защото при 4:2 не е фатално, че си пуснал две попадения, а при 0:3 на Армията гледат какво си спасил, а не колко си проспал. В елитния футбол е друго и Голубович вече усети това в Ловеч.
Там го сложиха на пейката в момента, в който разкриха, че Урош няма манталитета за голямото. Няма го онова, което отличава добрия от големия вратар – да спаси едно положение от едно.

В Разград също се опариха от Голубович през пролетта. Тогава Лудогорец падна в Пловдив с 0:1 от Локомотив след един удар във вратата. Срещу Славия три шута от над 150 метра бяха достатъчни за 3 гола. После Черно море вкара в Разград 2 гола от половин ситуация. На практика почти няма мач на шампионите, в който вратарят им, независимо кой, да ги е извадил, без да е бил задължително герой. Сега положението се повтори през есента и отново вкара лудогорци в опасна серия. Във Враца един шут на някакъв мъник от Ботев отне точката, в Бургас пък едно положение костваше и трите точки.

Дори ЦСКА си вкара за купата всичко, което създаде пред Чворович, ако не броим първата минута, когато Платини изпусна.При това положение дали не идва време Ивайло Петев да се сети, че извън групата му от маса време стои едно момче, което някои смятат за най-големия роден талант под рамката. Става дума за пловдивчанина Георги Аргилашки. През зимата шампионите реагираха адекватно и измъкнаха юношата на Марица, докато за него още се ослушваха Левски и Черно море. Вече цяла календарна година обаче 21-годишният страж няма нито една официална минута. А това е фатално за неговата възраст. Още един такъв полусезон и може да го отписваме Аргилашки за големия футбол. Затова е хубаво в Разград да преценят ще му дават ли шанс на момчето при тази вратарска криза. Ако отговорът е не, тогава нека го пратят някъде да играе. Защото един ден ще се върне и ще е решение на вратарския проблем на Лудогорец за дълго време.