Локо Пд би Лудогорец, дава шанс на Левски и ЦСКА

Отборът на Локомотив Пловдив попари шампионските амбиции на Лудогорец, побеждавайки с 1:0 на стадион „Лаута“ в Пловдив. Единствения гол в мача реализира защитникът Михаил Венков в началото на втората част. Това е втора загуба за разградчани в шампионата и първа през пролетния дял на шампионата, която дава отличен шанс на столичните Левски и ЦСКА да атакуват първото място.

Футболистите на треньора Ивайло Петев изиграха един от най-слабите си двубои в първенството и логично инкасираха поражение в срещата. Гостите от Разград трудно организираха опасни атаки към вратата на Иван Караджов, който трябваше да се намесва в твърде малко ситуации пред своята врата.

През първата част домакините създадоха по-чистите положения в мача, но въпреки това не успяха да поведат в резултата преди почивката. Петев трябваше да извърши принудителна смяна в 28-ата минута, кога Димо Бакалов получи контузия и трябваше да напусне терена. Това допълнително разстрои играта на гостите в отбрана, които също не можеха да разчитат на Марселиньо.

Единственият гол в срещата дойде четири минути след подновяването на играта. След изпълнение на корнер отляво на вратата, стражът Игор Голубович увисна в наказателното поле, а на далечната греда Михаил Венков с глава вкара топката в мрежата.

След попадението футболистите на домакините показаха отлична тактическа дисциплина, докато гостите от Лудогорец действаха все по припряно и трудно успяваха да застрашат Иван Караджов. Играчите на Емил Велев имаха още няколко шанса след добри контраатаки, но в крайна сметка резултатът се запази непроменен до последния съдийски сигнал.

При така стеклите се обстоятелства, преследвачите Левски и ЦСКА имат отличен шанс да се изравнят по точки с Лудогорец на върха в класирането, ако постигнат победи в двубоите си, съответно срещу Славия и Локомотив София.