Литекс взе точка от Лудогорец, направи нов бод в парадния килим на ЦСКА

Литекс измъкна точка от Лудогорец като гост, като завърши 1:1 в Разград в дербито на 25-я кръг в А група. Разградчани едва за втори път този сезон загубиха точки на свой терен, и остават доста зад лидера в класирането ЦСКА. Лудогорец има 55 точки, докато „армейците“ са с 63 в актива си. Литекс пък няма победа вече в четвърти мач, а днес игра без много от своите титулярни състезатели – Христо Янев, Николай Бодуров, Георги и Илия Миланови – някои наказани, други контузени.

Футболистите на Лудогорец могат да съжаляват за пропуснатия успех, заради поведението си през по-голяма част от мача, въпреки че Литекс бе тимът, който поведе в резултата. „Оранжевите“ проспаха доста от 90-те минути, но в заключителните 10-тина имаха достатъчно възможности да вземат трите точки.

Гостите от Ловеч владееха повече топката и инициативата през първото полувреме, което не се отличи с някакви стопроцентови ситуации. Марселиньо пропиля една от най-добрите, като ударът му мина на сантиметри от страничния стълб на Пиргов. Лудогорец загуби и Кристиан Кабаселе още преди почивката, след като футболистът получи неприятен удар в главата, и макар че опита да доиграе полувремето, не успя да продължи.

След подновяването на играта Лудогорец тотално пое нещата в свои ръце, и чак до 75-та минута Литекс нямаше никакво положение за гол. Иван Стоянов имаше отличен шанс да открие резултата, а в 55-та минута домакините направиха просто невероятен пропуск. Марселиньо навлезе в наказателното поле, след като се измъкна от ръба на засадата, но не стреля очи в очи с Пиргов, а пусна към Бакалов, който бе една крачка по-напред и не успя да шутира, Итуа изби от гол линията плъзналата се топка, а Иван Стоянов също не успя да добави. Стоянов претендираше и за игра с ръка, но повторенията го опровергаха.

Между 64-та и 70-та минута в игра за Литекс се появиха Галин Иванов, Никола Колев и Момчил Цветанов, и веднага играта на „оранжевите“ придоби скорост и разнообразие. Това даде резултат много бързо,

В 75-та минута Цветанов откри резултата, след като бе изведен от Мирасема вляво, надбяга Шоко, и шутира точно над излезлия напред Голубович. Точно пет минути бяха нужни на Лудогорец да изравни, след комбинация между Стоянов, Александров и Генчев, която завърши с попадение на последния, от границата на вратарското поле.

В последните пет минути Литекс може да се сърди на себе си и рефера Калин Людмилов, че не стигна до победата в мача. Тиаго Мирасема излезе два пъти очи в очи с Урош Голубович и не успя да го преодолее, но Людмилов подмина две нарушения в наказателното поле срещу Галин Иванов, като втората ситуация в самия край на двубоя бе абсолютно категорична.

В следващия кръг Лудогорец приема третия във временното класиране Черноморец, а Литекс е домакин на Локомотив София.