Лудогорец не дава мира на ЦСКА - продължава битката за титлата след здрав бой над Монтана

Лудогорец победи отбора на Монтана като гост с 1:4 и по този начин разградчани се доближиха на пет точки от лидера ЦСКА ден преди мача на "червените" срещу Левски. Попаденията за тима на Ивайло Петев реализираха Емил Гъргоров (14), Иван Стоянов (21,74) и Мишо Александров (80). Точен за домакините пък бе Воденичаров (71).

Лудогорец стартира срещата във вихрено темпо и още в първата минута успя да прати топката в противниковата врата. Попадението обаче не бе заченето заради засада. Последваха нови силни минути, в които гостите създадоха две отлични възможности за гол, които бяха пропиляни с лека ръка. Все пак логичното се случи в 14-ата минута, когато Емил Гъргоров най-после разпечата вратата на Монтана.
Нисичкият нападател овладя топката след центриране от ъглов удар и с техничен удар я прати в далечния ъгъл на Яначков. В 21-ата минута Иван Стоянов вкара втори гол и по този начин донесе комфортна преднина за своя отбор. Фланговият играч реализира след извеждащо подаване на Светослав Дяков.

Второто полувреме не се различаваше кой знае колко от първото. Лудогорец играеше, създаваше голови положения, а възпитаниците на Атанас Атанасов тичаха безцелно по топката и рядко стигаха до голови положения. Марселиьо се отличи с два пропуска. При първото изгодно положение играчът се забави да стреля от удобна позиция и ударът му бе париран. В 60-ата минута бразилецът пропусна да направи резултата класически. Техничният след като бе изведен сам срещу вратаря, но прехвърлящият му удар не намери целта.

С днешните си две попадения Иван Стоянов вече е едноличен лидер в голмайсторската ранглиста с 14 гола.