С три шедьовъра Славия изкъпа Лудогорец

Славия победи с 3:2 Лудогорец в мача от 20-ия кръг на А група. И трите гола за „белите“ бяха изключително красиви, дело на Петър Димитров и Владислав Златинов. За гостите точни бяха Александър Барт и Михаил Александров.

Така, „белите“ нанесоха втора поредна загуба на лидера в елита, който падна и от Локомотив Пловдив. Славия си върна на Лудогорец и за тежката загуба през първия полусезон. Селекцията на Мартин Кушев пък сложи край на серията от две поредни загуби.

Възпитаниците на Ивайло Петев показаха много аристократизъм пред противниковата врата и направиха редица пропуски. „Белите“ пък показаха изключителна ефективност.

За първи път Стефано Кунчев започна като титуляр за Славия от началото на пролетния полусезон, тъй като първият вратар на „белите“ Емил Петров бе наказан. В състава на гостите пък нямаше изненади и само една промяна в сравнение с мача срещу Локо Пд.

Гостите започнаха по-активно двубоя и направиха редица пропуски, а противно на логиката, домакините при една контра откриха резултата. Със страхотно попадение на Петър Димитров. Асен Филипов центрира в наказателното поле на Лудогорец, Влади Златинов продължи с глава, Гулдан изби първоначално топката, но на високо, топката отиде в Петър Димитров, който с невероятен удар от воле от границата на наказателното поле разстреля Урош Голубович за 1:0.

Само след шест минути обаче гостите все пак изравниха. В 28-та минута Иван Стоянов центрира отляво, а Александър Барт с глава вкара за 1:1.

Лудогорец стигна до пълен обрат малко след почивката. В 51-та минута Иван Стоянов продължи една топка към Шоко, бразилецът навлезе в наказателното поле, центрира отлично и намери Мишо Александров, който с глава отблизо разстреля Стефано Кунчев за 2:1.

Вторият шедьовър в мача пък падна в 62-та минута. Дело на Владислав Златинов.

Златинов стреля от фаул отляво по нападението на „белите“, топката срещна далечната греда, след което се оплете в мрежата за 2:2.

втория обрат в мача, този път в полза на Славия дойде в 79-та минута. Петър Димитров разкова Урош Голубович от около 30 метра за 3:2.

Малко преди това пък домакините буквално изкъпаха своя противник, след като неочаквано се включиха пръскалките на терена.

Лудогорец заема 1-то място във временното класиране с 45 точки, колкото имат ЦСКА и Левски, които са и са мач по-малко. Славия пък се изкачи на 6-та позиция с 36 точки.