Гъргоров с гол за България срещу Малта

Снимка: БГНЕС
Капитанът на Лудогорец Емил Гъргоров отбеляза един гол и се отчете с асистенция за разгромната победа на националния отбор на България с 6:0 над Малта в мач от група "Б" в квалификациите за Мондиал 2014. Александър Тонев записа хеттрик, а останалите две попадения бяха дело на Ивелин Попов и Иван Иванов. 90 минути като десен бек записа и Йордан Минев. Бранителят получи жълт картон, който го вади за гостуването на Дания във вторник. В Копенхаген обаче на линия ще бъде Светослав Дяков. Полузащитникът пропусна сблъсъка с Малта заради наказание.

С победата България събра 9 точки и е на второ място в групата на точка зад лидера Италия. "Скуадра адзура" е с мач по-малко. Момчетата на селекционера Чезаре Прандели в четвъртък направиха 2:2 в контролен двубой срещу Бразилия в Женева.