Славия с минимална победа над Лудогорец U17

Снимки: Viasport.bg
Славия надделя с 1:0 над Лудогорец в един от най-интересните сблъсъци на 23-тия кръг в Елитната юношеска група до 17 г. Двата съперника изиграха здрав, мъжки двубой, в който футболът бе на по-високо ниво преди почивката.

Тимът от Разград почти загуби шансове за титлата, но пък треньорът Милан Чирич винаги е подчертавал, че се вълнува повече от играта, отколкото на резултатите. Днес възпитаниците му дадоха битка, бяха равностойни на лидера, а направиха и хубави неща. "Белите" пък взеха важен мач най-вече от психологическо естество и продължават да са начело на колоната.

Първата сериозна голова ситуация дойде в 14-ата, когато защитник в зелено и вратарят Николай Шоколарев не се разбраха в наказателното поле, но Димитър Тодоров отправи слаб удар, а топката бе изчистена в корнер пред голлинията. В 21-вата минута от добра позиция Олгай Кула от гостите не уцели вратата. От средата на първото полувреме "орлите" имаха инициативата, държаха повече топката.

До най-чистото си положение стигнаха секунди преди почивката, когато след хубава продължителна акция, при която фронтът на атаката бе сменен два пъти, Кула бе изведен сам срещу родения през 1997 г. юношески национал Християн Василев, спасил отбора си от попадение, което можеше да даде друга насока на мача.

В антракта треньорът на домакините Владимир Иванов настоя пред момчетата си да забравят, че водят битка за титлата и да играят футбол. Резултатът дойде бързо - в 42-ата Емил Стоев напредна през центъра, но пасът му към Динко Динев не бе добър и топката стана вратарска. Тук обаче Николай Шоколарев направи грешка, Динев се пребори и върна към Петър Иванов, от крака на който кълбото стигна до Здравко Милев, реализирал на празна врата - 1:0 за Славия.

Двата състава се "захапаха" още по-здраво, а Лудогорец тръгна масирано по фланговете, като по-активен през вторите 40 минути бе десният на атаката, особено след контузията на белия бранител Илиян Митрев. В средата на полувремето се стигна до лека схватка в центъра (горе) след продължителен спор за топката с леко изострени единоборства. Съдията Цанко Миндилов вдигна по един жълт картон, при укротяването на страстите се намесиха охраната и хора от двата щаба.

В 66-ата влезлият от скамейката Ангел Димитров се оказа за миг сам срещу Шоколарев, но не успя да го прехвърли. Секунди по-късно Янис Карабельов направи грешка при изнасянето на топката, ала Кристиян Китов не успя да се възползва.

Към края в редиците и на двата съперника личеше умора. Лудогорец изпълни опасно няколко свободни удара, а Браян Марков пробва рефлекса на Василев с шут от 20-ина метра. Пред очите на баща си Илиян Василев талантливият страж, взет през зимата от Видима-Раковски, се справи отново, а и през целия мач бе много стабилен. Можеше да си спести само бавенето в края на двубоя...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Славия - Лудогорец 1:0

Лудогорец: Николай Шоколарев, Александър Икономов, Марио Илиев, Кристиян Михайлов, Александър Георгиев, Кристиян Китов-капитан, Веселин Любомиров, Олег Димитров, Олгай Кула (Браян Марков), Красимир Здравков, Георги Кънчев (Преслав Антонов);
Треньор: Милан Чирич