Лудогорец U17 премаза Сливен с 10:1

Снимка: Dariknews.bg
Разгромяващ резултат от поредния мач на „Лудогорец“ (17) днес. Момчетата на Милан Чирич въпреки отсъствието на треньора си победиха гостуващия „Сливен“ на Тренировъчната база на шампионите. Наставникът на юношите от Елитната група е на обучение в Бразилия, замества го треньорът на 19-годишните Росен Маринов.

Мачът се игра пред около 200 зрители, резултатът отразява напълно преимуществото на домакините на терена, срещата се игра почти през цялото време пред едната врата. Въпреки това първият гол падна сравнително късно в 25-тата минута, отбеляза го Преслав Антонов. Минута по-късно той отново бе в прегръдките на съотборниците си. Третото попадение падна в 28-мата минута от дузпа, отбелязана от рожденика Томас Цвятков. Антонов оформи хеттрик 2 минути по-късно. Първото полувреме завърши при резултат 4:0.

20 минути след началото на второто полувреме футболистът с №22 отбеляза четвъртия си гол в срещата, малко по-късно бе сменен под бурните аплодисменти на публиката. В 63-тата минута Цвятков вкара втория си гол. Също две попадения отбеляза и влезлият като резерва Денислав Александров – в 65-тата и 72-рата минути. В 68-мата капитанът Олег Димитров също се разписа в мача. Малко по-късно той предаде лентата на титулярния капитан Борислав Ангелов, който отсъства от терена дълго време поради контузия.

След този мач „Лудогорец“ остава на трето място в класирането в Елитната юношеска група до 17 години с 52 точки, първи са „Славия“ с 62 точки, втори „Левски“ – с 58.

Краен резултат „Лудогорец“ – „Сливен“ 10:1.

Съставът на „Лудогорец“: 1. Емил Господинов, 17. Александър Икономов, 4. Марио Илиев, 25. Кристиян Михайлов, 23. Александър Георгиев, 10. Олег Димитров, 13. Веселин Любомиров, 8.Томас Цвятков, 22. Преслав Антонов, 21. Красимир Здравков, 7. Георги Кънчев. Резерви: 12. Николай Шоколарев, 24. Мартин Иванов, 20. Денислав Александров, 5. Борислав Ангелов, 18. Браян Марков, 11. Дилян Ганев, 9. Олгай Кула.