Лудогорец на три точки от титлата след разгром и уникален гол от корнер

Носителят на Купата на България Лудогорец разгроми с 4:0 Калиакра в Каварна в мач от 29-ия кръг на "А" група. Светослав Дяков се разписа от дузпа в 20-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Димо Бакалов. В 60-ата минута голмайсторът на тима Иван Стоянов вкара директно от корнер за 0:2. Четири минути по-късно Витиня качи топката на главата на Емил Гъргоров и Бадема направи резултата класически. В 76-ата минута се разписа и Марселиньо, който засече центриране на Стоянов.

Успехът остави разградчани на 2 точки зад ЦСКА, а в сряда двата тима излизат в директна битка за титлата. Срещата е на "Лудогорец Арена" и единствено победа ще донесе златните медали на новака в елита.

Треньорът на Лудогорец Ивайло Петев даде почивка на четирима титуляри. Теро Мантула, Витиня, Младен Кашчелан и Димо Бакалов Марселиньо, Шоко, Любомир Гулдан и Станислав Генчев.

Гостите започнаха вихрено и до третата минута успяха да създадат три положения пред вратата на Добрин Добрев, но защитата на каварненци успя да се справи. При една от ситуациите Димо Бакалов имаше претенции за нарушение срещу него в наказателното поле, но такова не бе отсъдено. В 13-ата минута Герасим Заков излезе сам срещу Урош Голубович, опита да го финтира и падна, но съдията Цветан Кръстев отново не даде дузпа.

В 20-ата минута обаче Бакалов размина Добрев, бе повален и реферът посочи бялата точка. Дяков изпълни хладнокръвно и откри резултата. Гостите продължиха да владеят инициативата, но не създадоха ново положение за гол до края на полувремето.

В 59-ата минута футболистите на Калиакра бяха близо до изненадващо изравняване, но хубав удар на Георги Коруджиев бе спасен от Голубович. Гостите от Разград реагираха светкавично и само минута по-късно Иван Стоянов направи нещо рядко срещано по родните терени, след като успя да се разпише директно от ъглов удар. Това бе негово 16-о попадение през сезона - колкото има и звездата на ЦСКА Жуниор Мораеш.