Исторически Лудогорец грабна и шампионската титла на България!

Отборът на Лудогорец Разград е новият футболен шампион на БЪлгария. След като само преди няколко дни възпитаниците на Ивайло Петев успяха да спечелят Купата на България, днес разградчани съкрушиха ЦСКА в директен спор за титлата. В изключително интригуващ и драматичен сблъсък на „Лудогорец Арена”, домакините се наложиха с 1:0, а единственото попадение бе дело на Мирослав Иванов в 18-ата минута.

Пред 6000 зрители, Лудогорец и ЦСКА предложиха отличен завършек на един от най-оспорваните шампионати в А група от дълги години. Зрителите видяха множество спорни моменти, два червени картона, интересни ситуации и пред двете врати, а в началото на второто полувреме старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов също трябваше да напусне треньорското си място. Младенов бе отстранен, след като оспорва решение на главния рефер Георги Кабаков.

Двубоят, който се играе пред препълнени трибуни на стадион „Лудогорец Арена”, започна със силен домакински натиск, който доведе до няколко опасни положения пред вратата на Райс Мболи. Марселиньо, Иван Стоянов и Гъргоров имаха отлични възможности пред вратата на гостите, но в крайна сметка, „червените” съумяха да опазят вратата си суха. В 11-ата минута домакините стигнаха до попадение в мрежата на Райс Мболи чрез Емил Гъргоров, но то бе правилно отменено заради засада.

Единственият и решителен гол в срещата дойде в 18-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на около 25 метра фронтално срещу Мболи. Зад топката застана Мирослав Иванов, който с прецизен удар в десния ъгъл не остави шанс на вратаря на „червените”.

Отговорът на ЦСКА дойде след изпълнение на корнер, след който Пламен Крачунов нацели напречната греда. Това бе и първото по-сериозно положение в полза на гостите от София.

Постепенно двубоят започна да прилича на истинско дерби, в което нервите на редица футболисти не издържаха. Това накара рефера на срещата Георги Кабаков да покаже няколко жълти картона.

В последната минута на първото полувреме ЦСКА остана и с човек по-малко, след като Ангел Грънчов си позволи да настъпи Марселиньо в наказателното поле на „червените” и то при спряна игра.

През втората част двата тима буквално размениха ролите си, като ЦСКА успя да наложи своето темпо още в началните минути след подновяването на играта. Още в 47-ата минута обаче, страши треньорът на ЦСКА трябваше да напусне треньорската си скамейка, след като оспорва решение на рефера Кабаков.

След натиска на ЦСКА, в 58-ата минута Светослав Дяков спря непозволено Жуниор Мораес, което му донесе втори жълт картон в мача. ЦСКА продължи да напада, но въпреки вече численото равенство не успя да стигне до изравнителен гол. За сметка на това, гостите от София на няколко пъти удариха гредите зад Урош Голубович, което се оказа крайно недостатъчно.

Така отборът на Лудогорец записа златен дубъл в първия си сезон в А група. С този двубой се слага и край на футболния сезон у нас, който бе един от най-оспорваните в последните години, а шампионът бе определен в директен двубой между двата първи отбора в подреждането.