Лудогорец започна с разгромна победа над Евроколеж (СНИМКИ)

Снимки: ФК Евроколеж
Новите чуждестранни попълнения на Лудогорец - Браян Ангуло и Вандерсон, направиха дебют за шампионите в първата лятна контрола срещу Евроколеж в Смолян. Колумбиецът започна като титуляр, а бразилецът влезе след почивката в мача, който "орлите" спечелиха със 7:0. Два гола за разгромния успех отбеляза друго ново попълнение - юношеският национал Александър Василев, който заедно с Преслав Петров класира България U19 на европейското първенство в Унгария през юли. Петров също направи дебют за Лудогорец.

Първото полувреме на контролата в Смолян завърши 1:0. Жуниор Кишада заби гола, с който шампионите поведоха. След почивката момчетата на Стойчо Стоев вдигнаха оборотите и отбелязаха още шест гола. Александър Барт направи 2:0, след което последваха двете попадения на Александър Василев. Така дойде редът на Роман Безяк. Словенският национал вкара много красив гол за 5:0. В последните минути Лудогорец стигна до нови две попадения. Техен автор бе българският национал Михаил Александров.

След мача приключи лагерът в южния град, където "орлите" се готвят по традиция всяко лято. В събота сутринта (10,00 ч.) тимът лети с чартърен полет за Англия, където предстои вторият подготвителен лагер. Първата контрола на британска земя е на 1 юли срещу шампиона на Румъния Стяуа.

Стартов състав на Лудогорец срещу Евроколеж: Чворович, Кайсара, Моци, Терзиев, Ангуло, Ешпиньо, Златински, Мисиджан, Ернандес, Луму, Кишада;

Влезли като резерви: Аргилашки, Стоянов, Барт, Шоко, Василев, Вандерсон, Дяков, Безяк, М. Александров, Витиня, Пр. Петров