Лудогорец постигна втори требъл! Грабна и Суперкупата на България след 3:1 с Ботев (ВИДЕО)

Лудогорец и Ботев (Пловдив) завършиха при резултат 3:1 в полза на "зелените". Първото попадение бе дело на Милен Гамаков в 18-ата минута. Точни за "орлите" бяха Мисиджан, Марселиньо и новото попълнение Юнес Хамза.

В 30-ата минута имаше опасност пред вратата на Ботев, Марселиньо ритна към празната врата на Ботев, но Росен Колев успя да избие топката от гол линията.

В края на първата част Ботев остана с 10 души на терена след втори жълт и съответно червен картон за Александър Колев. На влизане в тунела за почивката съдията показа жълт картон на Адам Страховяк за бурен протест по случай червения картон на Александър Колев.

В 52-ата минута Марселиньо пусна към Мисиджан, който финтира два пъти Филипов и заби топката в мрежата.

5 минути преди края на редовните 90 Марселиньо се разписа за 2-1 след центриране от корнер.

С попадение се разписа и подписалият преди два дни с Лудогорец нападател Юнес Хамза в 92-ата минута.