Малшанс за Лудогорец в Англия, Ливърпул би с 2:1 (ВИДЕО)

Снимка: FC Liverpool
Ливърпул успя да победи Лудогорец след инфарктен мач на Анфийлд. Попаденията в срещата закъсняха и бяха реализирани през втората част.

В 82-ата минута Марио Балотели успя да вкара първото попадение в срещата. Осем минути по-късно Дани Абало изравни резултата, но няколко минути по-късно бе отсъдена дузпа в полза на Ливърпул, която бе изпълнена от Джерард за крайното 2-1.

В 16-ата минута Морено центрира към Балотели, но вторият се размина с топката. Малко по-късно имаше опасност в наказателното поле на Лудогорец, но Борян се справи.

В 36-ата минута Анисе пробва удар от далече, но топката мина в страни от вратата. Две минути по-късно отново имаше опасност за Лудогорец, но със задружни усилия защитата на шампионите се справи.

Второто полувреме започна с няколко последователни атаки на Ливърпул, но нищо сериозно до 70-ата минута.

В 72-ата минута след два поредни удара към вратата на Ливърпул, Безяк стреля, но нацели гредата, след което Минев опита, но топката излезе в аут.

Следващата среща на Лудогорец от груповата фаза е срещу Реал Мадрид в София на 1 октомври от 21:45 ч.