СНИМКИ: Лудогорец U19 с пета поредна загуба в Младежката Шампионска Лига

Лудогорец записа поредна загуба в Младежката Шампионска лига до 19 г. - 0:3 срещу Ливърпул, пред около 2000 зрители на стадион "Георги Аспарухов".

"Зелените" все още нямат точка и отбелязан гол, но поне вратарят им Емил Господинов днес се отчете със спасена дузпа. Това стана при резултат 0:2 в 79-ата минута, стражът парира удара на Серхи Канос. 11-метровият удар бе отсъден за нарушение на Венцислав Керчев.

Двубоят приличаше и на останалите домакинства на Лудогорец - гостите имаха инициативата, повечето голови положения, а оттам и попаденията. Ливърпул отстъпва леко като класа на Базел и Реал, но разликата с българския представител остава значителна. Пък и гостите подходиха максимално сериозно към срещата.

Нигериецът Олуваси Оджо откри в 26-ата минута, като засече топката след центриране.

Аналогични бяха попаденията на Джером Синклер в 58-ата и отново на Оджо в 82-ата. Между тях влезлият като смяна Кристиян Джамов пропусна най-добрата ситуация за Лудогорец - от чиста позиция той прати топката над напречната греда.

Съставът на Лудогорец: Емил Господинов, Александър Георгиев, Венцислав Керчев, Преслав Петров, Кристиян Михайлов, Олег Димитров-капитан, Денислав Александров, Веселин Любомиров, Мартин Кирилов (75-Сердар Юсуфов), Томас Цвятков, Георги Кънчев (67-Кристиян Джамов);

Треньор: Атанас Димов