Берое сломи Лудогорец в Стара Загора (ВИДЕО)

Снимки: Razgrad Photo News
Отбора на Берое взе малък аванс в първата среща от 1/8 финалите за Купата на България, след като победи Лудогорец с 2:1 в Стара Загора.

Срещата започна спокойно като и двата отбора не бързаха и действаха предпазливо. Домакините първи отправиха удар по посока врата на Чворович, но той премина високо над нея. Лудогорец отвърна със слаб удар на Вандерсон след няколко минути.

В 29-та минута проблемите за Лудогорец започнаха, след като Дяков получи контузия и беше заменен принудително. След това последва и първото попадение в двубоя дело на Елиаш. В 42-та минута Безяк също получи контузия и беше заменен. Така завърши и първата част.

През второто полувреме съставът от Разград оптимизира своята игра и така в 61-та минута Ешпиньо изравнява резултата.

След това попадение домакините упражниха натиск, който доведе и до победното попадение в 71-та минута дело на Жуниор Мапуку.

В последните минути играта беше доста изравнена като последваха няколко удара по посока двете врати, но те не доведоха до промяна на резултата и срещата завърши с краен резултат 2:1 за Берое.