Лудогорец U21 наказа Берое с 2:0 (СНИМКИ)

Лудогорец отнесе с 2:0 Берое в мач от елитната юношеска група до 21 години. Срещата бе отложена от есента на 2014 г. заради ангажимента на „орлите“ в младежката Шампионска лига. Двубоят, който се игра пред 200 зрители на клубната база Спортен център Лудогорец, бе официален дебют за новия треньор на тима Веселин Бранимиров. Той зае мястото на Атанас Димов, който в момента води Лудогорец U17.

Томас Цвятков откри резултата в 57-ата минута след отличен пас на Александър Василев, който е част от представителния отбор на Лудогорец. Самият Василев направи 2:0 три минути преди последния съдийски сигнал. Игралият на върха на атаката талант се възползва от отличен пас на Веселин Любомиров и останал сам срещу вратаря не сбърка.

Лудогорец имаше тотално превъзходство през целия мач и пропусна далеч по-изразителна победа. Берое пък имаше една много добра възможност за изравняване в 80-ата минута, но вратарят Георги Аргилашки се прояви отлично и спаси чист гол.

След успеха „орлите“ заемат второ място в класирането. Тимът е на 4 точки зад лидера Литекс и на 12 пред Ботев (Пд).

Лудогорец има възможност да направи преднината на ловчанлии минимална още идния понеделник. На 2 март в 14,30 ч. на базата Спортен център Лудогорец момчетата на Васелин Бранимиров приемат Литекс в дербито на кръга в елитнитата група до 21 години.

U21: Лудогорец - Берое 2:0

Съставът на Лудогорец: Георги Аргилашки, Кристиян Михайлов, Александър Георгиев, Венцислав Керчев, Преслав И. Петров, Кристиян Китов - к, Антонио Георгиев (Даниел Гергов), Георги Кънчев (Веселин Любомиров), Денислав Александров, Томас Цвятков (Кристиан Джамов), Александър Василев

Резерви: Емил Господинов, Кристиан Джамов, Николай Николаев, Даниел Гергов, Петър Петров, Веселин Любомиров

Старши треньор: Веселин Бранимиров

Съставът на Берое: Михаил Михайлов, Пламен Тенев - к, Жюлиен Бенков, Диян Динев, Борислав Желязков, Пейчо Енчев, Кирил Личев, Николай Георгиев, Емин Ахмед, Димитър Трайков, Венцислав Иванов

Резерви: Веселин Добрев, Ивайло Иванов, Ивайло Ангелов, Димитър Видев, Александър Манолов, Атанас Панов, Мидат Галабаев

Старши треньор: Иван Гаджев