Лудогорец с класика срещу Славия в София (ВИДЕО)

Снимка: ludogorec.net (архив)
Лудогорец победи Славия с 3:0 в София в мач от последния редовен кръг на "А" група. Точни за "зелените" бяха Фабио Ешпиньо, Христо Златински от дузпа и Върджил Мисиджан в края на мача.

Още в 7-ата минута Лудогорец имаше шанс да поведе, но Александър Александров, който остана сам срещу вратаря на "белите" стреля над вратата.

В 30-ата минута Даниел Абало пусна към Фабио Ешпиньо, който с едно докосване запрати топката в мрежата на домакините.

В 43-ата минута Вандерсон стреля, но топката се отби в Димитър Везалов и излезе в ъглов удар.

През второто полувреме на няколко пъти Радослав Василев застраши вратата на "зелените", но Владислав Стоянов се намеси отлично в ситуациите и до попадение във вратата на гостите не се стигна.

В 90-ата минута бе отсъдена дузпа за нарушение срещу Върджил Мисиджан, която бе успешно изпълнена от Христо Златински. Две минути по-късно Мисиджан успешно проби в отбраната на Славия и вкара за крайното 0:3.

Следващият мач на Лудогорец е реваншът от 1/4 финалите за Купата на България срещу Литекс.