Лудогорец с апетити към децата на Ботев (Враца)

Детският тим на ПОФК Ботев победи Локо /Пд/ с 3:2 в реванша от 1/8-финалите на държавното първенство, но отпадна след загуба в първия мач с 1:3, пише "Конкурент". Възпитаниците на Бойко Краев пропуснаха да постигнат по-благоприятен резултат още в Пловдив, когато получиха нелепо попадение в последната минута. Все пак голът на Божидар Краев съхрани надеждите на врачани.

Ботевци започнаха устремно двубоя у дома и още в 1-та мин. Борис Добрушки можеше да вкара след солов рейд. В 10-та мин. Божидар Краев изведе Павлин Борисов зад защитата на „смърфовете” и той с премерен удар реализира за 1:0. В следващите няколко атаки Ботев пропусна да реши напълно мача. Гостите овладяха постепенно центъра и направиха опасни атаки към добре пазилия вратар Крум Ценов. В 28-та мин. Пламен Аргиров изравни и до голяма степен обезкуражи момчетата на Краев.

Още в началото на втората част Асен Кочев вкара за 1:2. Домакините не се предадоха и стигнаха до престижна победа с 3:2 след втори гол на Борисов и феноменално попадение от 18 метра на Божидар Краев.

Футболната легенда Пламен Гетов, който е скаут на ДЮШ на шампиона Лудогорец, остана доволен от изявите на четирима врачани, които са набелязани за привличане.