Лудогорец с втора победа в Австрия, румънците изпускат дузпа

Лудогорец победи румънския Университатя Крайова с 1-0 във втората си контрола на австрийска земя.

В 23-ата минута Хергеледжу излезе на позиция, стреля, но топката мина в страни от вратата.

Малко по-късно принудително бе сменен Витиня, след като се контузи-все още няма информация за неговото състояние.

В 33-ата минута бе отсъдена дузпа за Университатя Крайова за нарушение на Милан Борян срещу Хергеледжу. Нарушението бе безспорно, а зад топката застана Бауаб, който прати топката в дясната греда след удар по земята.

В 44-ата минута Лудогорец имаше няколко опасни атаки, но до гол не се стигна.

В 77-ата минута Цветелин Чунчуков откри резултата след самостоятелен пробив. Новият нападател на разградчани се измъкна от защитник на Университатя и стреля силно в ъгъла на вратаря, който не се намеси добре и топката се оплете в мрежата му.