Лудогорец II стартира със загуба от Дунав (Русе) в "Б" група (СНИМКИ)

Лудогорец II стартира със загуба участието си в „Б“ група. Момчетата на Веселин Бранимиров и Росен Маринов паднаха с 2:3 от Дунав (Русе) на стадион „Лудогорец Арена“. Юлиян Ненов откри за гостите в 19-ата минута, но само 180 секунди по-късно Михаил Александров изравни. „Орлите“ потърсиха пълния обрат и бяха близо в 37-ата минута. Тогава нападателят Янаки Смирнов излезе в чиста позиция, но направи пропуск. Пет минути преди края на първото полувреме Дунав стигна до втори гол. Негов автор стана Петър Патев.

През второто полувреме Лудогорец II опита всичко, за да стигне до изравняването. То стана факт в 71-ата минута. Смирнов се реабилитира за пропуска си през първото полувреме и доведе резултата до 2:2. Момчетата на Веселин Бранимиров се хвърлиха да търсят победата, но вместо това получиха трети гол в 83-ата минута. Негов автор стана Светослав Читаков.

Освен Михаил Александров треньорите Бранимиров и Маринов използваха още двама футболисти от първия отбор – левия бек Витиня и вратаря Георги Аргилашки.

В следващия II кръг на „Б“ група Лудогорец II гостува на Пирин (Разлог). Мачът е в неделя (2 август) от 18,00 ч.

Дунав Русе: Мартин Луков, Николай Парнаров, Мартин Ковачев, Петър Патев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Деян Лозев (90 мин. - Марио Петков), Николай Колев (50 мин. - Светослав Читаков), Юлиян Ненов (87 мин. - Йордан Димитров), Мирослав Будинов.

Лудогорец II: Георги Аргилашки, Христо Попадийн, Преслав Петров, Витиня, Златко Бонев, Веселин Любомиров (89 мин. - Мартин Кирилов), Томас Цвятков (82 мин. - Денислав Александров, Михаил Александров, Боримир Карамфилов (70 мин. - Антонио Георгиев), Янаки Смирнов, Венцислав Керчев.