Лудогорец победи ФК София с 5:0

Снимка: Венко Венков
Лудогорец U19 изигра поредния си силен мач в първенството на елитната юношеска група. Момчетата на Галин Иванов и Тодор Живондов разгромиха с 5:0 ФК София. Успехът остави „орлите“ на върха в класирането с 27 точки. Втори е Литекс, спечелил срещу ЦСКА с 5:0. Отборът от Ловеч е и с мач по-малко.

Мартин Кирилов откри резултата в 3-ата минута. Той засече центриране на Юнуз Юнуз отляво. 2:0 направи Стилиян Стоянов в 17-ата минута. Халфът се възползва от много добър пас на Милен Младенов и с премерен удар изпрати топката в мрежата. В 61-ата минута резултатът вече бе класически. Юнуз наказа колективна грешка в защитата на ФК София. Петър Петров покачи на 4:0 в 70-ата минута, след като не пропусна сам срещу вратаря. Крайното 5:0 фиксира капитанът Преслав Петров. Той спря на гърди центриране от корнер и от воле направи вратаря безпомощен.

„Въпреки изразителната победа, нашият отбор може да играе много по-силно. Очаквам в следващите мачове да се представим по-добре“, коментира треньорът Галин Иванов.

Съставът на Лудогорец: Даниел Наумов, Марио Благоев, Преслав Петров - к, Живко Станимиров, Милен Младенов, Стефан Стойнов, Ивайло Климентов, Марчело Тенев, Стелиан Стоянов, Юнуз Юнуз, Мартин Кирилов (Сердар Юсуфов, Атанас Карачоров, Кристиан Джамов, Петър Петров)

Старши треньор: Галин Иванов