Лудогорец с класика срещу БАТЕ Борисов

Снимка: Ludogorec.net (архив)
Лудогорец победи с 3:0 БАТЕ Борисов в последната си контрола от зимния лагер. Точни за орлите бяха Вандерсон, разписал се 2 пъти във вратата на беларуския тим и Джонатан Кафу в 75-ата минута.

Първото полувреме се наблюдаваше двустранна игра като се редуваха атаки и на двата отбора. След първа по-сериозна атака Вандерсон откри резултата в 19-ата минута. До края на полувремето бяха допуснати пропуски от Минев в 34-ата минута, както и от противниковия отбор.

Второто полувреме бяха извършени смени в отбора на Лудогорец. В игра се появиха Абел Анисе и Венцислав Керчев на мястото на Лукас Саша и Георги Терзиев. В 56-ата минута след добра атака Вандерсон удвои резултата. В 70-ата минута се получи спречкване на двата отбора, при което Натанаел получи червен картон и на негово място влезе в игра Витиня. След няколко минути бе оформен и крайния резултат. Точен за 3:0 бе Кафу. Голмайсторът по-късно бе заменен в 85-ата минута от Михаил Александров.