Лудогорец дръпна с 8 точки на Левски (СНИМКИ и ВИДЕО)

Снимка: ludogorec.net
Лудогорец надигра Левски с 2-1 в Разград и направи сериозна заявка за пета поредна титла в родната „А” група. Пред погледа на братя Домусчиеви и препълнения „Лудогорец Арена”, Вандерсон откри резултата още в 4-та минута. Попадението стана следствие на сбъркана топка от Роман Прохазка, което доведе до мълниеносна контратака на домакините, завършена с извеждащ пас на Марселиньо към Вандерсон, а дребничкият футболист изведе „орлите” напред в резултата. Столичани изиграха много плахо полувреме, като отправиха едва два удара към вратата на Владислав Стоянов, докато тимът воден от Георги Дерменджиев контролираше играта и владеенето на топката.

През вторите четиридесет и пет минути, „орлите” удвоиха аванса си в 55-та минута. Марселиньо стреля от свободен удар, топката рикошира във вградения в стената Лукас Саша и се озова за втори път в мрежата на Йоргачевич. Грубо влизане на Козмин Моци в краката на Прохазка доведе до изгонване на румънеца с директен червен картон. Останали с човек повече на терена, „сините” заиграха по – освободено и офанзивно. Това доведе до намаляване на резултата в 81-та минута, когато Роман Прохазка се възползва от объркване в „зелената” отбрана и по този начин оформи крайния резултат в срещата.

След победата, разградчани излизат с 8 точки пред своя основен съперник за титлата Левски.