Лудогорец започна евроучастието с победа

Снимка: ludogorec.net (архив)
Лудогорец победи Младост (Подгорица) с 2:0 в първия мач от втория предварителен кръг на Шампионска лига. Точни за "орлите" бяха Козмин Моци и Джоди Лукоки.

Головете паднаха през първото полувреме. Първият гол бе от дузпа в 13-ата минута, изпълнена от Моци. Наказателният удар бе спечелен от Лукоки, който се откъсна от защитата и бе повален от черногорския страж Блажо Игуманович.

По-късно през 26-ата минута Натанаел проби по левия фланг и центрира на главата на Жуниор Кишада, но той стреля неточно. Тогава топката стигна непокритият Лукоки, който вкара за 2:0.

През второто полувреме домакините продължиха да доминират на терена. Играчите на Лудогорец допуснаха много пропуски, най-големият сред които бе на Лукоки през 83-ата минута. Той бе изведен сам срещу вратата, стреля силно към вратата, но прати топката в аут.