Лудогорец започна с победа участието си в Първа лига (СНИМКИ и ВИДЕО)

Лудогорец победи Ботев (Пд) с 4:1 в среща от втори кръг на новата Първа професионална лига. Точни за "орлите" бяха Сисиньо, Марселиньо, Кешеру от дузпа и Кишада.

Гостите откриха резултата във 20-рата минута, когато Неделев центрира от корнер, Борян се размина и Стенио с глава вкара на празна врата.

Малко по-късно Лудогорец изравни резултата. Марселиньо получи от тъч, пусна чудесно в коридор надясно за набралия скорост Сисиньо, който мушна през тялото на плонжиралия Георгиев за 1:1.

В 19-ата минута домакините постигнаха обрат в резултата след като апитанът Марселиньо стреля над стената и вкара от прекия свободен ъгъл, вратарят не мръдна.

По-късно в 43-ата минута бе отсъдена дузпа за "орлите". Кешеру уверено вкара в десния ъгъл, вратарят се хвърли в другия.

През 53-ата минута Мисиджан пусна към Кишада, който вкара за крайното 4:1.