Лудогорец би Виктория Пилзен с 2:0

Снимка: Lap.bg
Лудогорец победи Виктория Пилзен в първия мач от плейофите на Шампионска лига с 2:0. Автори на головете са Козмин Моци и Върджил Мисиджан.

През първото полувреме се наблюдава интересна, борбена игра от двата тима. През 22-ата минута Вандерсон не успя да реализира една от най-добрите ситуации на мача като след мощен пробив започна да финтира защитниците на чешкия отбор, но те успяха да отнемат топката му. Преди почивката Марселиньо отправи удар към вратата на гостите, но неуспешен.

По-късно през 51-ата минута Джонатан Кафу проби до наказателното поле на Виктория, където бе фаулиран и бе отсъдена дузпа в полза на Лудогорец. Тя бе успешно изпълнена от Моци.

През 65-ата минута бе отбелязан и вторият гол за Лудогорец. Разписа се Мисиджан след асистенция на Марселиньо.

В 86-ата минута Клаудиу Кешеру направи голям пропуск, след като от няколко метра с глава прати топката вместо в мрежата в аут.