ЛУДОГОРЕЦ ОТНОВО В ГРУПИТЕ НА ШАМПИОНСКА ЛИГА!

Снимка: UEFAcomOndrejZ @ twitter.com
Лудогорец се класира за груповата фаза на Шампионска лига след 2:2 в Пилзен срещу Виктория. Точни за "орлите" в срещата на стадион "Досан арена" бяха Върджил Мисиджан и Клаудиу Кешеру.

Първият гол бе реализиран още в 7-ата минута ма мача. След центриране на Милан Петржела отляво на Владо Стоянов, Лукас Саша изпусна Дюриш и той се разписа за тима си.

След 10 минути игра разписалият се във първия мач Мисиджан бе изведен отлично отдясно от Джонатан Кафу и възстанови равенствто.

Второто полувреме Виктория Пилзен показа голямо желание за успех над Лудогорец. През 60-ата минута бе отменен гол за домакините поради засада на Бакош. 4 минути по-късно Виктория поведе за втори път, когато Алеш Матею засече центриране отляво.

Вандерсон направи голям пропуск в 68-ата минута, когато излезе сам срещу вратаря и успя да го преудолее, но Матею блокира в последния момент удара му.

В последната минута от добавеното време Кешеру се разписа със страхотен гол в горния ляв ъгъл.

Лудогорец ще научи своите именити съперници в четвъртък от 19 часа.

Виктория Пилзен - Лудогорец 2:2 (2:4)

Статистика:

голмайстори: 1:0 Михал Дюриш 7, 1:1 Върджил Мисиджан 17, 2:1 Алеш Матею 64, 2:2 Клаудиу Кешеру 90+5

Виктория: Матуш Козачик, Давид Лимберски, Роман Хубник, Лукаш Хейда, Алеш Матею, Томаш Хоржава (88-Ян Баранек), Якуб Хромада, Милан Петржела (84-Ян Коварик), Ян Копич, Марек Бакош, Михал Дюриш (84-Михаел Краменчик)

Лудогорец: Владислав Стоянов, Хосе Луис Паломино, Козмин Моци, Йордан Минев, Вандерсон (85-Игор Пластун), Лукас Саша, Светослав Дяков (80-Густаво Кампаняро), Върджил Мисиджан (76-Клаудиу Кешеру), Натанаел, Джонатан Кафу, Марселиньо.