Голов спектакъл на "Лудогорец Арена" завърши с победа за Лудогорец над Дунав

Снимка: ludogorec.net (архив)
Лудогорец надви Дунав с 5:3 в голяма драма от 12-ия кръг на Първа професионална лига, която се игра в Разград.

По този начин "орлите" се качиха на върха с актив от 28 точки и са с 1 пункт пред Левски, който обаче има и мач по-малко.
Мачът се разви по много драматичен начин.

Будинов откри за "драконите" в 14-ата минута, а Кешеру вкара два гола за обрата в 15-ата и 30-ата минута. След това Шопов изравни в 33-ата минута, а Вандерсон даде отново аванс на "орлите" в самия край на полувремето.

Патев се разписа за Дунав в 66-ата минута и възстанови ремито, но Кешеру с третия си гол за вечерта довърши символичните домакини. В 92-ата минута пък Кафу оформи крайния резултат.

Дунав доигра мача с 10 души заради червения картон на Давронов в 86-ата минута след два експресно изкарани жълти картона в рамките на само 6 минути.