Лудогорец разби Сваровски Тирол с 10:0

Шампионът на България Лудогорец размаза с 10:0 Сваровски Тирол във втората си контрола на австрийска земя. Попаденията за разградчани срещу подвизаващия се в трета дивизия противник реализираха Иван Стоянов, Марселиньо - 2, Гъргоров - 2 и Гулдан, които се разписаха до почивката. През втората част Ивайло Петев пусна нова 11-ка, но това не попречи на орлите да вкарат още четири гола чрез Георги Костадинов, Теро Мантула, Диян Димитров и новото попълнение Гела.

В тази проверка обаче не бе най-важното разгромният резултат, а представянето на разградчани, които през първото полувреме оставиха отлични впечатления с движението си по терена, красивите комбинации и майсторски изработените голове.

10:0 Гела 83'

ЛУДОГОРЕЦ: Чворович, Минев, Барт, Гулдан, Кайсара, М. Иванов, Ст. Генчев, Дяков, Стоянов, Марселиньо, Гъргоров (в 45-ата минута влизат: Кишада, Гела, Бургзорг, Тунчев, Шоко, Теро Мантула; в 56-ата минута влизат: Витиня, Александров, Костадинов; в 60-ата влизат: Аргилашки, Димитров)

СВАРОВСКИ: Лела, Щайнлехнер, Шайбер, Фраш, Ямник, Прантер, Топлич, Хьортнагл, Прантл, Стоякович, Нимерфол