Лудогорец смачка Динамо Букурещ пред хърватски погледи

Лудогорец постигна убедителна победа с 3:1 над Динамо Букурещ в контролата между двата тима в Австрия. Точни за разградчани бяха на два пъти Емил Гъргоров и Миро Иванов. Българският шампион надигра своя противник и можеше да си тръгне с още по-убедителен резултат.

Двубоят бе наблюдаван на живо от старши треньора на Динамо Загреб Анте Чачич. Динамо Загреб е противникът на Лудогорец във втория квалификационен кръг в Шампионската лига. Срещата бе изгледана на живо и от представители и на медиите от Хърватия.

Ивайло Петев излезе с почти същия състав, както и в мача срещу Сваровски. Единствената промяна бе, че новото попълнение Козмин Моци зае мястото на болния Александър Барт в средата на защитата. Моци пък дойде при разградчани именно от румънския тим. Добър мач записа и друг нов в Лудогорец – Уилсон Кайсара.

Бившият футболист на ЦСКА Мишел Платини пък започна срещата на пейката. Двата тима се срещнаха наскоро, през зимата в Анталия, когато завършиха при резултат 1:1.

Само един гол падна през първото полувреме. Лудогорец откри резултата в 19-та минута, когато българите се възползваха от грешка в отбраната на Динамо. Бранител пробва да върне към вратаря си, твърде слабо обаче, Емил Гъргоров открадна топката и прехвърли вратаря на Динамо за 1:0.

Това бе най-малкото, което отнесоха румънците, след като няколко пропуска направиха Иван Стоянов и Гъргоров. Най-чистото положение дойде в 35-та минута, когато ударът на Стоянов от границата на наказателното поле бе спасен от вратаря на Динамо.

През второто полувреме Лудогорец продължи да мача своя съперник и стигна до нови два гола.

Първо в 53-та минута Иван Стоянов центрира отдясно, след като българите отново откраднаха топката от румънците, а Емил Гъргоов с глава реализира за 2:0.

Само две минути по-късно – в 55-та минута – Миро Иванов бе изведен от Светослав Дяков и от изключително малък ъгъл прехвърли вратаря на Динамо за 3:0.

През второто полувреме в игра се появиха още две от новите попълнения Франк Гела и Мичел Бурзорг. Появиха се още Александър Тунчев, Шоко, Мишо Александров, Кишада, Витиня, Мантула, Георги Костадинов и Деян Димитров.

Възпитаниците на Петев можеха да стигнат и до още по-убедителна победа, но пропуски отново направи Емил Гъргоров. Миро Иванов пък имаше добра възможност от пряк свободен удар в 62-та минута, но стреля малко над напречната греда.

В продължение на второто полувреме бе подменен целият състав на Лудогорец с изключение на стража Иван Чворович, и логично падна гол във вратата на разградчани.

В 82-та минута след неразбирателство в отбраната Чворович спъна нападател на Динамо в наказателното поле. От бялата точка точен бе Тукудеан.

Това е трета поредна победа в контролите за Лудогорец, след успехите преди това над Астра Плоещ и Сваровски. Следващата контрола на Лудогорец е срещу Рубин Казан на 5 юли.