Ивайло Петев гледа на живо победа на Динамо Загреб

Старши треньорът на Лудогорец Ивайло Петев изгледа на живо победата на съперника на българския тим в Шампионската лига Динамо Загреб. Хърватите играха срещу доста стойностен противник – Динамо Киев и победиха с 1:0. Победното попадение в срещата реализира Вида в 72-ата минута. Мачът, който стартира в 15 часа българско време, се оказа перфектен за Петев, който имаше възможност лично да се убеди в качествата на хърватите. Ранният част на контролата позволи на специалиста да присъства на нея без да пропуска тренировка на своя тим. До момента хърватски скаути гледаха два мача на Лудогорец срещу Сваровски и Динамо Букурещ.

За разлика от Петев обаче наставникът на Динамо Анте Чачич бе изпратил и двата пъти своя помощник треньор, който да сведе информацията до знанието му. Ивайло Петев пътува до градчето Лагенфелд заедно със своя помощник треньор Георги Дерменджиев. Двамата познават много добре обстановката там, тъй като миналата година на същия стадион се игра контролата между Лудогорец и Щутгарт. Интересното е, че домакините бяха определили цена на билетите от 7 евро за мача между Динамо от Киев и Загреб.

Според официалния афиш на стадион Динамо Загреб трябва да изиграе още две контролни срещи там – срещу Спартак Москва на 6 юли от 18 часа и срещу Нефчи Баку на 10 юли. Очаква се Петев да остане в Австрия ден повече от своя отбор, за да може да наблюдава мача срещу руснаците. Според информацията от Димано обаче вместо срещу Нефчи те ще завършат цикъла от контроли срещу Слован Либерец.

В двубоя срещу Динамо Киев хърватите излязоха със следните 11 футболисти: Келава, Пулич, Ибанес, Калело, Ковачич, Самир, Тонел, Врсалко, Пиварич, Рукавина, Чоп (Лончарич, Митрович, Шимунич, Адеми, Леко, Томечак, Бадел, Алиспахич, Бечирай, Покривац, Вида)