Исторически требъл за Лудогорец - "орлите" детронираха Локо Пд с крисив и агресивен футбол

Отборът на Лудогорец продължава да пише със златни букви своята история. След като "орлите" станаха шампиони и спечелиха купата, днес тимът на Ивайло Петев грабна и суперкупата на България, побеждавайки Локо Пд с 3:1. Новото попълнение в редиците на Лудогорец - Жуниор Кайсара изведе своя отбор напред в резултата в 10-ата минута, а само две минути по-късно Даксон изравни. Емил Гъргоров отбеляза в 43-ата минута за 2:1, крайният резултат оформи Марселиньо.

Лудогорец напълно заслужено спечели срещата, тъй като през по-голямата част от мача доминираше на терена. През първото полувреме първенецът на България демонстрира доста качествен и агресивин футбол като острите набези през центъра и двете крила бяха часто срещано явление.

Въпреки това обаче Ивайло Петев има доста поводи за размисъл, тъй като въпреки че неговият отбор спечели безапелационно, през втората част свали темпото и ритамът в играта се наруши.

Двата отбора не отделиха много време за разузнаване и още в началните минути атаките заваляха. В 10-ата минута новото попълнение на шампионите Жуниор Кайсара, който направи официален дебют вкара първото си попадение за своя тим. Бразилецът се разписа след страхотна триходова комбинация, при която Гъргоров подаде към Марселиньо, който изведе левия бек триково с пета сам срещу вратаря. Радостта на Лудогорец обаче бе кратка. В 12-ата минута Даксон изравни след като Георги Костадинов направи неразчетен фаул в близост до наказателното поле. Попарени от попадението футболистите на Лудогорец се втурнаха в бясни атаки. В 23-ата минута Марселиньо имаше добра възможност да запише името си сред голмайсторите, но ударът му не намери очертанията на вратата. Логичното се случи две минути преди края на първата част. Емил

Гъргоров изведе своя тим напред в резултата. Бадема се оказа най-съобразителен и след удар в горната греда на Марселиньо, след добавка не остави никакъв шанс на Господинов.

През втората част темпото на игра спадна драстично, но статуквото на терена не се промени. Лудогорец отново бе по-добрият отбор и съвсем заслужено стигна и до трети гол. Автор на попадението бе Марселиньо. Бразилецът се разписа след колективна грешка в отбраната на Локо Пд, прехвърляйки технично стража на пловдивчани. От своя страна пък възпитаниците на Емил Велев много трудно създаваха опасности пред противниковата врата. Най-близо до отбелязване на попадение бе новото попълнение Тасио, който дебютира, но неговият мощен удар мина над напречната греда.

В този двубой още един футболист от Лудогорец направи официален дебют. Това е Франк Гела.

Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 3:1

1:0 Кайсара 10