Нелеп край на мача развали страхотния дебют на Лудогорец в Европа (ВИДЕО)

Лудогорец завърши 1:1 срещу Динамо Загреб в своя дебют в европейските турнири. Българският шампион направи страхотен мач срещу хърватския гранд, но нелеп завършек на двубоя лиши тима от Разград от заслужената радост и предимство преди реванша.

Марселиньо откри резултата в 67-а минута при един от многото шансове за Лудогорец за гол. Двубоят отиваше към минимална победа за българите, когато в добавеното време Анте Рукавина изравни резултата.

Така отборът на Ивайло Петев пропусна невероятна възможност да излезе на реванша с ценна преднина от един гол. Вместо това в мача в Загреб след седмица българските шампиони ще трябва да победят или пък да направят резултатно равенство, за да отстранят своя съперник, който през миналия сезон игра в групите на Шампионската лига.

През първото полувреме отборът на Ивайло Петев надигра своя съперник, създаде доста опасни положения, от които можеше да падне гол, но в някои ситуации липсваше добър последен пас, а в други вратарят на гостите Иван Келава се намеси блестящо.

Още в 7-а минута Иван Стоянов стреля опасно от малък ъгъл, но в аут. 4 минути по-късно пък бе и най-чистото положение през първите 45 минути. Марселиньо получи топката около точката на дузпата и стреля добре, но Келава спаси майсторски. След това топката попадна в Иван Стоянов, но неговият удар бе избит в корнер.

Първата опасност за Динамо дойде едва в 31-а минута, когато Самир изведе добре отдясно Томечак, който стреля над вратата на Чворович.

В последната третина на полувремето натискът на Лудогорец се засили и голът висеше на косъм. В 34-а минута остро центриране на Иван Стоянов стигна до Станислав Генчев, който стреля опасно, но отстрани. 2 минути по-късно самият Стоянов можеше да бъде герой, но бомбеният му изстрел бе боксиран от Келава.

Второто полувреме започна с леко предимство на гостите, но постепенно Лудогорец отново наложи своето темпо и този път показа по-добра ефективност и при първата си по-сериозна възможност успя заслужено да открие резултата. В 67-а минута Иван Стоянов центрира перфектно за Марселиньо, който засече с глава и въпреки намесата на Иван Келава, успя да вкара за 1:0.

В минутите след гола Динамо веднага опита да върне попадението, Кайсара изчисти една топка от голлинията, а Бадел стреля над вратата.

Лудогорец все пак успяваше майсторски да пази вратата си до самия край на мача, а освен това българите можеха да вкарат и втори гол. Във втората минута от добавеното време резервата Франк Гела организира чудесна атака, при която успя да подаде топката успоредно на голлинията, но Мишо Александров закъсня и не можа да я засече в опразнената врата.

Както често се случва, в ответната атака гостите успяха да изравнят. Топката бе изсипана отдясно в наказателното поле на Лудогорец, Самир я центрира от въздуха към далечната греда, където Анте Рукавина успя да я засече с глава и да вкара скъпоценния гол за Динамо, с което оформи крайното 1:1.