Пълен шок! Лудогорец отново допусна гол в последната секунда!

Шампионът на България Лудогорец (Разград) бе само на няколко секунди от класиране в следващата фаза на Шампионската лига. Орлите загубиха с 2:3 от Динамо (Загреб), като победното попадение за домакините падна в 98-ата минута на мача!

Срещата започна по повече от мечтан начин за гостите. В 11-ата минута след центриране от пряк свободен удар, един от най-ниските на терена Емил Гъргоров изпревари вратаря Келава и с глава заби топката в мрежата на доомакините. След това попадение Динамо наложи териториален натиск, но възпитаниците на Ивайло Петев изглеждаха отлично групирани в отбрана. В 30-ата минута Гъргоров открадна една топка, излезе сам срещу вратаря на домакините, но в последния момент бе обграден от двама бранители и загуби.

Само 3 минути по-късно българите бяха наказани, след като Рукавина с глава засече топката неспасяемо в мрежата на Урош Голубович. В 36-ата минута обаче при ново центриране от фаул, Марселиньо пое топката с ръка, като съдията не видя това и с хубав удар в близкия ъгъл отново изведе Лудогорец напред.

След почивката домакините проъдлжиха да натискат, но така и не се виждаше как могат да стигнат до нов гол. В 57-ата минута обаче Марселиньо пробва да си изпроси дузпа, но получи вместо нея жълт картон, който бе и втори за него и гостите останаха с човек по-малко на терена. Само 3 минути по-късно след нова грешка, този път в отбрана, домакините изравниха чрез Рукавина.

От тук до края на мача на терена имаше само един тим - този от Загреб, но само що се касае до владението на топката. Лудогорец издържа напълно на силния натиск на домакините, но в 8-ата минута (?!) от даденото от съдията продължение Вида с глава донесе победата за Динамо (Загреб)