Пирин (ГД) - Лудогорец 0:0 на полувремето

Снимка: Стефан Сиврев
На полувремето резултата от срещата между Пирин (Гоце Делчев) - Лудогорец (Разград) е 0:0.

Още в 3-ата минута Мирослав Иванов от гостите имаше шанс да изведе тима си напред в резултата, но топката излезе в аут след силния му шут. Малко по-късно и Емил Гъргоров опита да опъне мрежата на вратата на Абдиков, но стражът на домакините изби. Два бързи ъглови удара около 10-ата минута отново не донесоха успех на Лудогорец. Гостите от Разград атакуват постоянно и опитват да стигнат до гол, но така и не намират начин да преодолеят защитата на домакините.

Първият удар на Пирин в очертанията на вратата на Лудогорец дойде в 26-ата минута, когато Одаз шутира, но в тялото на Голубович. В следващата атака гостите опитаха да поведат, но опълчението на футболистите от Гоце Делчев не позволи това да се случи.

В 33-ата минута домакините поискаха дузпа, след като Хазуров беше изведен от дълбочина с дълъг пас сам срещу Голубович. Нападателят на Пирин беше блъснат от Барт, но съдията Никола Попов не реагира и беше отсъден само корнер. Домакините обаче недоволстваха срещу решението му и настояваха за дузпа.