Лудогорец с тежка победа срещу Локомотив (София)

Лудогорец продължи с победната си серия от началото на сезона като записа четвърти успех от четири мача. Това стана след 2:1 в Разград срещу Локомотив София, но за разлика от предишните си мачове, в този шампионите трябваше сериозно да потреперят, за да завоюват трите точки.

Двубоят започна много добре за домакините, които в 9-а минута вече бяха напред в резултата. Гела проби отдясно и шутира, Михайлов изби, а най-съобразителен бе Миро Иванов, който от близо вкара за 1:0.

В 19-а минута пък преднината на шампиона бе удвоена. Миро Иванов пусна хитро топката в наказателното поле, Гъргоров я настигна и от близо реализира за 2:0.

„Железничарите“ обаче се върнаха в мача след половин час, когато гол вкара новото попълнение Георги Христов. Нападателят проби отляво и стреля, Голубович спаси, но след това топката отново попадна в Христов, който финтира Гулдан и с мощен удар намали пасива на Локомотив.

При този резултат завърши първото полувреме, а през втората част гостите от София имаха доста възможности да изравнят. Малшанс и добри изяви на Лудогорец в защита обаче ги лишиха от точката, която нямаше да е незаслужена.

Въпреки победата, Лудогорец се смъкна на второ място с пълен актив от 12 точки, но вече с по-лоша голова разлика от Левски. Локо София е на седмо място с 5 точки.