ЦСКА (до 17) - Лудогорец (до 17) 2:1

Собственикът на Лудогорец Кирил Домусчиев изгледа второто полувреме на мача от Елитната юношеска група до 17 години ЦСКА - Лудогорец, спечелен от "армейците" с 2:1. Това беше първа загуба на младшата на разградския клуб от началото на първенството.

На стадион "Академик" на 4-ти километър в столицата гостите откриха резултата чрез игралия до зимата в ЦСКА Борислав Ангелов в 19-ата минута, съобщава Viasport.bg.

Само за 2 минути възпитаниците на Димитър Димитров-Трактора направиха пълен обрат с попадения на защитника Юлиян Чапаев и на Тихомир Маджарски в 34-ата и 35-ата. В 37-ата ЦСКА можеше да води и с 3:1, но удар на Борис Кирилов срещна гредата.

Това беше един от най-посетените мачове от началото на сезона в Елитната юношеска група до 17 години, на трибуните имаше поне 300 зрители. Интригата в двубоя далеч надхвърляше това, че на ЦСКА гостува лидерът, който от началото на сезона бе допуснал само един равен. Футболните хора около детско-юношеския футбол знаят, че това бе нещо като мач между ЦСКА и... ЦСКА.

Младшата от школата на българския шампион и носител на купата се води от бившия треньор на "червените" Милан Чирич. През сръбският специалист взе със себе си в Разград шест момчета, а през лятото още един. Днес и седмината, начело с Кънчев и трениралият при мъжете Красимир Здравков, излязоха срещу бившите си съотборници. Въпреки загубата Лудогорец остава на върха, тъй като мачът на втория "Левски" срещу Черноморец край морето е отложен заради националния тим на съответната възраст.